راهنمائی و مشاوره
پنجره ای رو به فردا
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: امراله قاضی - دوشنبه ۱٥ شهریور ۱۳۸٩

از سن بلوغ تا ازدواج در زمانه امروز ما حداقل 10 سال فاصله وجود دارد. 10 سال که از لحاظ جنسی سالهای بحرانی است.
مسئله جنسی از مسائل قابل تامل بشری است و به جرات میتوان گفت نیاز به پرداختن به این مسئله کمتر از پرداختن به مسائلی مانند خوراک .پوشاک .مسکن و... نیست.
کمتر جامعه ای است که امروزه رابطه جنسی قبل از ازدواج را مد نظر قرار نداده باشد.در کشور ما هم مذهب .قانون و فرهنگ ما این امر را نهی میکنند هرچند که افرادی هم قبل ازدواج رابطه جنسی را به طور کامل تجربه میکنند .
راههایی برای نداشتن رابطه جنسی (کامل) قبل ازدواج در مردم رواج دارد که میتوان به خود ارضایی /سکس دهانی / سکس معقدی اشاره کرد .
اما انسان میتواند اراده کند تا این عمل را برای مدتی به تاخیر اندازد؟ اما چه مدت؟...
عموما فرد بیشترین تمایل به جنس مخالف را در سنین 18 به بالا احساس میکند و فرد میتواند با اموری همچون تحصیل / ورزش / و... خود را مشغول و اصطلاحا خسته کند.
ولی امروزه سن ازدواج بالا رفته و ممکن است این خویشتن داری باعث مشکلاتی شود.
هرچند ازدواج موقت (برای افرادی که به خاطر مشغله زیاد فعلا فرصت تشکیل خانواده ندارند) در اسلام ارایه شده ولی در حال حاضر اجرای آن ممکن نیست.(هرچند که بحث آن ارایه شده)در این باره دیدگاههای متفاوتی وجود دارد و کلا دید مردم در مورد ازدواج موقت همان دید در مورد روسپیگری است(اکثر عموم) هرچند که ممکن است با استقبال عامه مردم رو برو شود ولی انگشت روسپیگری به سوی جنث مونث اشاره میرود.
اما بحث این مقاله ما در مورد این است که روابط قبل از ازدواج اری یا خیر؟
در یک جواب کلی باید گفت که این رابطه قابل تایید نیست.چرا که از جنبه های متفاوتی میتوان به آن نگاه کرد.
مثلا چند درصد افرادی که در دوران دوستی با هم رابطه جنسی داشته اند با هم ازدواج هم کرده اند؟
دوما ممکن است باعث یک سری صدمات روحی و روانی مخصوصا برای دختر ها شود.
از نظر اسلامی هم این کار علاوه بر رواج بی بندو باری یکی از انگیزه های فردبرای ازدواج(یکی از انگیزه ها /دقت شود رفع نیاز جنسی نباید تنها دلیل ازدواج باشد) را کم رنگ میکند .
اکثرا ممکن است باعث بد بینی طرفین به هم شوند . هرچند ممکن است فاعل و مفعول این عمل هر دو فقط تنها برای طرف مقابل خود تن به این کار داده اند ولی شاید این دید به وجود اید که اگر او امروز با من.... ممکن است فردا ....
و مشکلاتی دیگر...
هرچند نظریه های متفاوتی وجود دارد که برخی شاید برای موارد بالا دلایل قانع کننده (و راه حلی) نیز بیاورند.
امروزه دانش هر رابطه جنسی را که منجر به افزایش دانسته جنسی و آرامش روحی شما شود را سالم میداند . دین رابطه با فرد دیگر(جنس مخالف) را با تقبل طرفین وتخصیص مبلغی به عنوان مهریه و ذکر کلماتی صحیح میداند.
پس نمیتوان رابطه جنسی را با ازدواج یکی کرد .
امروزه به قدری این موضوع نظرات مخالف و موافق از لحاظ پزشکی / روانشناسی و ... دارد که هنوز دانشمندان(اکثرا غربی) به توافق کلی دست نیافته اند.ولی نظر دین(منظور دین اسلام) روابط را با شرایطی(که شرعی شود) صحیح میداند .
در مقالاتی من خواندم که حتی بعضی ها این روابط را توصیه میکنند تا جنبه های شناخت افراد از هم افزایش یابد.
ولی انچه که مهم است این است که ایافرد اصلا میتواند تا قبل از ازدواج (چه به صورت شرعی/یا بدون آن) رابطه جنسی داشته باشد یا خیر؟
این موضوع بسیار مهم و قابل برسی است . بسته ماندن ان در امروزه باعث رواج خود ارضایی / سکسهای مقعدی / دهانی و همجنس بازی میشود.که خود زمینه ساز بیماری های فراوان است. همه میدانیم که در این رابطه در جامعه ما ابهام وجود دارد و مردم باید در این باره به یک بینش درست برسند.

فرد میتواند با اراده و مشغولیت با کاری خود را از فشار آن تا حدودی در امان بدارد اما باید باور کرد همه مردم اعتقادات بالایی ندارند و باید برای این موضوع فکری اندیشید.چرا که با وجود نظریه ها و پیشنهادات متواتی که امروزه در مقالات منتشر میشود ممکن است فرد را دچار نوعی سردرگمی کند تا جایی که با خواندن برخی مقالات افراط در راهی را برگزیند.
در کل دو راه وجود دارد :1- دین که راه صیغه و یا ازدواج برای رفع نیاز جنسی
2- برخی روانشناسان و پزشکان هر رابطه جنسی بدون تنش و اورنده ارامش را مجاز دانسته و بعضا خود ارضایی و... را نیز پیشنهاد کرده اند. حال وظیفه علمای دینی ما است که وارد گود شده و جلوی سردرگمی های جوانان این مرز و بوم را در این مورد بگیرند. چرا که اگر به موضوعی که در مورد سن روسپیگری و... در وبلاگ گذرگاه نگاهی بیندازیم میبینیم که با چه سرعتی در حال فرو رفتن جوانانمان در گردابها هستیم.
انچه که مسلم است راه دوم راه جالبی نیست . راه اول هم برای همه امروزه ممکن نیست ؟
چاره کار؟؟؟؟؟

مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


نیت کنید و اشاره فرمایید


Online User