چگونه با زنان ارتباط برقرار کنیم؟

چگونه با زنان ارتباط برقرار کنیم؟

ردان و زنان با هم متفاوت هستند. خوشبختانه برخلاف آنچه شنیده اید‌،هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد. اما تفاوت های میان زنان و مردان باعث به وجود آمدن تضادهایی در فهم یکدیگر می شود. اگر می خواهید با زنان ارتباط موفقی برقرار کنید،‌این مقاله می تواند کمک زیادی به شما کند:


1-درابتدا این نکته را درک کنید که زنان مانند همدیگر نیستند. تفاوت های ن‍ژادی،‌رفتاری، شخصیتی و ظاهری باعث می شود هر کدام از انسانها منحصر به فرد باشند. در حقیقت شباهت های فرهنگی ما را ترغیب به برقراری رابطه می کند. برای مثال، در یک خانواده زنان یاد می گیرند که وظیفه آنها مراقبت از فرزندان و انجام کارهای منزل است. این امر موضوعی کاملاً‌کلیشه ای است که در تمام فرهنگ ها با هر سطح مالی و نژادی و قومی جا افتاده است. معمولاً‌این گونه رفتارها که جهانی هستند و در تمام دنیا وجود دارد باعث به وجود آمدن سبک های مشابه زندگی شده است.

2-تصدیق کنید که تفاوت ها وجود دارد. یک خانم ممکن است دستوری غیر مستقیم به شما بدهد،‌اما گفته می شود معمولاً‌مردان دستورات را مستقیم می دهند. بنابراین همین امر می تواند باعث ایجاد سوء تفاهم شود. برای مثال اگر زنی بخواهد شما جلوی فروشگاه بایستید به جای اینکه بگوید " جلوی فروشگاه بایست" میگوید "اگر برای تو ایرادی نداره ، خیلی خوب میشد اگه...."‌چرا که معمولاً‌زنان دوست دارند مردانی که آنها عاشقشان هستند کارها را برطبق میل خود انجام دهند . به نظر پیچیده است اما زنان آموخته شده اند که پیش دستی کنند. زنان معمولاً جزئیات مورد پسند مردان مانند غذا، لباس،برنامه های تلویزیون و غیره را در ذهن ثبت می کنند. برای مثال مواقعی که شما نمی توانید برنامه مورد علاقه خود را ببینید،‌می بینید که همسرتان آن را به خاطر شما ضبط کرده تا بعداً بتوانید تماشا کنید و در این مواقع است که او را درک خواهید کرد و بیشتر عاشقش خواهید شد. معمولاً غیرمستقیم بودن زنان به شما کمک می کند آن چیزی را که آنها می خواهند انجام دهید. برای مثال هنگامی که از فروشگاه به منزل بر می گردید او با خودش فکر می کند که واقعاً‌شما مجبور به انجام چنین کاری برای او نبودید و این بسیار برای او لذت بخش است که شما انجام داده اید. معمولاً‌زنان از اینکه کار دلپسند آن ها را با اینکه دوست ندارید، انجام داده اید از شما قدر دان خواهند بود.

3-اگر نمی دانید بپرسید. معمولاًچیزهای که به صورت غیر مستقیم گفته می شود می تواند گمراه کننده باشد. برای مثال ممکن است چیزی را از دکور خانه جابه جا کنید و نظر او را بپرسد . اگر او بگوید :‌من دوست داشتم که ...... و شما جای آن را عوض کنید و با این حرف او مواجه شوید:‌قبلاً‌هم جای ان خوب بود اما من دوست داشتم که ..... معنی این حرف او این است که جای قبلی او اصلا خوب نبوده و او راضی نبوده است. این گونه حرف زدن بیان مودبانه عدم رضایت از تغییرات است. اگر این گونه حرف زدن او شما را گیج می کند،‌بهتر است مستقیماً‌از او سوال کنید"‌آیا جای این خوب است یا اینکه باید آن را عوض کنم؟‌"

4-مسئولیت آنچه را که به زبان می آورید بپذیرید. متفاوت بودن به جز دعوا و اعصاب خرد کنی چیزی برای شما ندارد. از سوء تفاهم ها به عنوان فرصتی برای نشان دادن تفاوت خود با دیگران استفاده نکنید. برای مثال رئیس های خانم در محیط کار به صورت مستقیم خواسته های خود را بیان می کنند. مثلاً ‌اگر او بخواهد که شما راس ساعت چهار در محلی که او می خواهد حاضر شوید به شا می گوید:‌"من دقیقاً‌ می خواهم شما راس ساعت چهار و نه دیرتر اینجا باشید" اما در خانه او می گوید: اگر ممکن است ‌دوست دارم همه ساعت چهار اینجا باشند. اگر شما مسئولیت آنچه را که بر زبان می آورید بر عهده بگیرید، در آن صورت از بروز سردرگمی جلوگیری می کنید.

5-قابل فهم باشید. مهمترین دلیلی که ارتباط بین زنان و مردان را از یکدیگر جدا می کند این است که به راحتی نمی توانند آنچه را که واقعاً‌مورد نیاز است تغییر دهند.تفاوت ها باید احساس شده و محترم باشد. هنگامی که سردرگمی و بحث پیش می آید،‌بهتر است مسائل را شفاف سازی کنید.همیشه روی این نکته پافشاری نکنید که زنان موجوداتی پیچیده هستند. سعی کنید با پرسیدن از آنچه در جریان است آگاه شوید و در جریان امور قرار بگیرید.

 

/ 0 نظر / 20 بازدید