چگونه با افسردگی مقابله کنیم؟

. شستشو را جدی بگیرید.

بعد از بیدار شدن بلافاصله برای شستن صورت  و دندانهای خود اقدام کنید . این کار این پیغام را به مغز شما می رساند که شما در حال آماده شدن برای چیزی به غیر از 24 ساعت لم دادن هستید .

5. روز را با لباس راحتی نگذرانید.

اینکه شما بعد از بیداری همچنان با پیژامه روز را روی مبل ها بگذرانید دور از ذهن نیست  . تعویض لباس احتمال این کار را کمتر می کند ، چرا که باز هم شما دارید به مغزتان پیغام میدهید که شما برای کاری بجز خواب در حال آماده شدن هستید.

6. بیرون بروید.

این شاید سخت ترین کاری باشد که یک فرد افسرده بخواهد انجام دهد . معمولا این افراد بعد از این پیشنهاد می گویند "بسیار خوب به بیرون میروم اما که چی؟" یا "جایی برای رفتن ندارم." باید توجه داشت هدف فقط خروج از خانه است ، در را پشت سر خود ببندید و هر چه به ذهنتان رسید انجام دهید می تواند ده دقیقه پیاده روی باشد یا 1 ساعت رانندگی...

7. یک ورزش را انتخاب کنید.

حضور یک ورزش در زندگی برای بهبود خلق منفی بسیار کمک کننده است. به این بیاندیشید که سختی و غم ورزش کردن فقط برای 10 دقیقه ی اول است و بعد کم کم حس بهتر می آید . با این آگاهی مغز شما راحت تر با شروع کردن ورزش کنار می آید.

8. یک دفتر یادداشت داشته باشید.

برنامه حداقل یک هفته آینده خود را تا جایی که می توانید جزء به جزء در دفتر بنویسید و هر کدام را بلافاصله بعد از انجام دادن تیک بزنید  . این کار چنان لذتی به همراه دارد که ارزش تجربه کردنش را دارد.

9. معاشرت کنید.

خودتان را موظف کنید با دوست یا فامیل قرار ملاقات بگذارید . برای این کار برای خود جایزه تعیین کنید مثلا یک ساعت خواب می تواند پاداش مناسبی باشد!

10. یک روانشناس شخصی داشته باشید.

شما همانطور که یک مغازه لباس فروشی و یک لبنیاتی مخصوص به خود دارید ، می توانید از یک روانشناس بهره مند شوید . ناکامی ها و هیجانات منفی خود را با وی در میان بگذارید راه حل های خود را با او بازبینی کنید.

/ 0 نظر / 44 بازدید