با این افراد ازدواج نکن

فردی که پدر و مادرش با یکدیگر اختلاف دارند

مردهایی که والدین خوب و حمایتگری نداشته اند، در بزرگسالی از عاشق شدن و اعتماد به زن ها می ترسند. آن ها که همیشه شاهد اختلافات پدر و مادرشان بوده اند، از تعهد بیزارند و در زمان مواجهه با بحران های کوچک و قابل حل تصور می کنند رابطه شان از دست رفته است و نمی توانند وضعیت شان را بهبود ببخشند.

بعضی مردها هم از این که تنهایی، پول، برنامه ها و خلاصه زندگی شان را با فرد دیگری به اشتراک بگذارند، می ترسند و به شریک زندگی شان به عنوان یک مهاجم که می خواهد خلوت و دارایی هایش را از او بگیرد، نگاه می کنند. این مردها به ازدواج به چشم معامله ای نگاه می کنند که باید برنده آن باشند. اگر چنین مردی در مقابل تان است، قبل از ازدواج با جدیت بیشتری درباره او و خانواده اش تحقیق کنید.

فردی که خیلی کمال گراست

اگر خواستگارتان مثلاً بیش از حد به زیبایی اهمیت می دهد و از سوالاتش متوجه شدید که به آینده زندگی تان بیش از حد رویایی فکر می کند، قبل از گفتن بله بدانید که مردهای کمال گرایی که به دنبال یک زن خاص و استثنایی هستند، به خواستگاری دخترهای زیادی می روند، اما با بررسی سخت گیرانه رفتارها یا ویژگی های بی اهمیت در این دخترها، منصرف می شوند و دختر کامل تری را جست‌وجو می کنند.

چنین مردهایی هیچ وقت راضی نمی شوند و همیشه به دنبال یک گزینه بهتر می گردند و حتی اگر این مرد به ازدواج با شما تن دهد، باز هم نمی توانید به عاقبت این زندگی خوش بین باشید چراکه بعد از گذشت چند ماه یا چند سال، ممکن است تصور کند که شما به اندازه کافی کامل، بی عیب و نقص نیستید و به دنبال زنی دیگر برای پر کردن خلاءهایی که در شما می بیند، بگردد.

فردی که بیش از حد مامانی است

هنوز بدون اطلاع مادرش قدم برنمی دارد و حتی رنگ لباسش را با راهنمایی مادرش انتخاب می کند. درست است که رابطه مثبت و خوب با مادر به بلوغ مردها کمک می کند اما وابستگی شدید و بیمارگونه به هر یک از والدین، بلای زندگی مشترک است. در زندگی مشترک با چنین مردی، مشکلاتی برای شما به وجود خواهد آمد چراکه هر تصمیمی باید از فیلتر عقیده مادر شوهرتان عبور کند و همین کار شما را سخت و کنترل زندگی مشترک را از دست شما خارج می کند. با این حال فراموش نکنید که احترام به والدین همسرتان ضروری است و این تفکر نباید از حالا شما را نسبت به رفتارهای مادرشوهرتان حساس کند.

فردی که رفیق باز است

اگر در جلسات خواستگاری متوجه شدید که خواستگارتان هر شب را با دوستانش می گذراند و تمام فکر و ذکرش، رسیدگی به ظاهرش و حاضر شدن در مهمانی های مجردی است، باید قبل از گفتن بله تکلیف این موضوع و حد و مرز آن را برای آینده زندگی مشترک تان مشخص کنید. معمولا چنین مردهایی در روابطی محاصره شده اند که خیال وارد شدن به دنیای بزرگسال ها و قبول مسئولیت های یک زندگی جدی را از سرشان بیرون کرده اند بنابراین درباره این خصوصیت خواستگارتان بیشتر تحقیق کنید.

فردی که خودشیفته است

زندگی شما با یک مرد خودشیفته تا زمانی آرام و کم تنش است که او را تحسین کنید. چنین مردی عاشق صحبت کردن درباره خودش است. در رابطه با او مدام باید به دنبال تامین علایق اش باشید و اغلب برای جلب رضایت شما و توجه به علایق تان هیچ فرصتی ندارد. او معمولا با افراد کوچک تر از خود یا کسانی که عاشق توانایی هایش هستند وارد رابطه می شود تا بی وقفه ستایش شود. این مرد بویی از عشق نبرده، بلکه به دنبال یک طرفدار همیشگی و پر و پا قرص است. بهتر است به محض پی بردن به چنین موضوعی، از خواستگار خداحافظی کنید و با بی توجهی از کنارش بگذرید! چنین مردی به دنبال ازدواج با شما نیست، چراکه دیر یا زود دستش برای تان رو می شود و با دیدن بی توجهی شما سراغ فرد دیگری می رود تا برایش دست بزند و هورا بکشد.
سخنی با دخترها و خواستگارهایشان

اگر بعد از مطالعه این مطلب به این نتیجه رسیدید که خواستگارتان، یک یا چند مورد از معایب مطرح شده را دارد، آن موارد را با او در میان بگذارید و به او فرصت بدهید تا خودش را تغییر دهد. همچنین به پسرهایی که این روزها به خواستگاری می روند توصیه می شود در صورت داشتن خصوصیات نامناسبی که مطرح شد، هرچه زودتر خودشان را اصلاح کنند تا زندگی مشترک موفق تری داشته باشند.

منبع:شفاف

/ 0 نظر / 27 بازدید